Naleven alcoholreglement luistert nauw

1 januari 2015

KNLTB CenterCourt: In januari van vorig jaar werd de alcoholleeftijdsgrens opgetrokken van zestien naar achttien jaar. Het handhaven van die leeftijdsgrens laat echter ook bij sportverenigingen nog regelmatig te wensen over.

Alle kantines Rijssen-Holten in de fout RIJSSEN – De minderjarige mystery guest die probeerde alcohol te kopen in de voetbal- en tenniskantines van Rijssen-Holten had het makkelijk. In alle kantines werd drank verstrekt. Dat zegt Marc van Dijk, teamleider handhaving bij de gemeente. Afgelopen najaar werden de kantines getest op het al dan niet verkopen van alcohol aan minderjarigen. Het ging overal mis…. Het voeren van een verantwoord alcoholbeleid is, zeker voor vrijwilligers achter de bar in een sportkantine, lang niet altijd makkelijk. Minderjarigen die alcohol kopen zijn strafbaar, maar dat geldt ook voor mensen die de alcohol aan minderjarigen verstrekken. Om deze en andere ongewenste situaties te voorkomen, introduceerde NOC*NSF enkele maanden geleden al een alcoholprotocol voor sportverenigingen voor feesten en activiteiten. Voor meer info zie KNLTB – CenterCourt

© Sportvereniging Abbenes